Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

VOLBY 2014 – TOP 09 a NEZÁVISLÍ

1 TOP 09 a NEZÁVISLÍ   kandidátní listinu si můžete prohlédnout zde

 

Tvář Libochovic i úřadu se za poslední čtyři roky změnila. Poprosili jsme proto kandidující strany formou PR o pár odpovědí.

Jaká je dnešní realita Libochovicka z Vašeho pohledu?

Libochovicko se dle mého názoru v posledních letech příjemně rozvíjí. Nejsou to jen investiční akce, které se nám povedly realizovat i díky získaným finančních prostředků z dotací, ale i kulturní život města, rozvíjení cestovního ruchu a určitě i větší bezpečnost občanů.

Nejpalčivější problémy?

Vyřešení odkanalizování místních částí Dubany a Poplze.

Nepořádek v okolí kontejnerů na tříděný odpad, černé skládky, rušení nočního klidu díky provozovnám s hudbou a následný nepořádek v ulicích města.

Co spatřujete jako povedené?

Postupné řešení energetických úspor v objektech, které jsou v majetku města. Jedná se o kompletní zateplení Mateřské školy v Libochovicích, domu Jeronýmova 620 a Základní školy J. E. Purkyně. V rámci rozvoje cestovního ruchu se v současné době budují ulice v okolí zámeckého parku, tj. Turínského, Růžová a Purkrabská. Dále se začínají budovat nové veřejné záchodky v ulici Riegrova.

Pro zlepšení životního prostředí ve městě byl zakoupen zametací vůz. Na výše uvedené jsme získali dotační prostředky ze Státního fondu životního prostředí a z ROP Severozápad.

Pro větší bezpečnost silničního provozu byla vybudována okružní křižovatka v Havlíčkově ulici, která byla financována Krajským úřadem Ústeckého kraje, z našeho rozpočtu byly hrazeny chodníky, osvětlení, vybudovaná zeď a částečné přeložení sítí.

Z ministerstva kultury jsme získali dotační prostředky na postupné opravy hřbitovních zdí.

 Váš názor na fungování radnice?

Bylo zapotřebí vypracovat vnitřní směrnice, které určují postup prací jednotlivých pracovníků města a zaručují lepší chod městského úřadu, včetně kontrolního systému, oběhu účetních dokladů a atd. Dle mého názoru v současné době funguje vše, jak má. Výsledek průběžného auditu z Krajského úřadu Ústeckého kraje toto jen potvrdil.

A městské policie?

Vzhledem k tomu, že město má dva městské strážníky, není možné pokrýt 24 hodin denně. Je pravdou, že od prosince 2013 až do května 2014 z důvodu nemoci byl ve službě pouze jeden strážník městské policie. Přesto si myslím, že zřízením městské policie se mnoho nekalého ve městě odstranilo. Pravidelně slouží i noční služby společně s Policií ČR.

Co kultura v Libochovicích?

Snažíme se zvýšit počet i kvalitu kulturních akcí. Pravidelně měsíčně se hrají pohádky pro děti, pořádají se taneční odpoledne s dechovkou. Kulturní akce probíhají jak v KS U Tří lip, tak v městském parku jako např. Hurá na prázdniny, či Loučení s prázdninami. Nově se pořádá ples města, vánoční trhy atd. Myslím, že si každý najde své. Navázali jsme spolupráci s německým městem Lunzenau, proběhly výměnné pobyty dětí ze ZŠ J.E.Purkyně s dětmi německými.

Je nutné i nadále finančně podporovat kulturní, sportovní a zájmové spolky, které svou činností zajišťují aktivní život ve městě.

 Jste pro výběr vstupného na pouti?

Tak to v žádném případě. Pro město pořádání pouti není ztrátové, protože se vybírají poplatky od stánkařů, provozovatelů pouťových atrakcí a parkovné. Rodiče už tak vydají nemalé finanční částky.

 Co si nejvíce přejete v souvislosti s Libochovickem?

Především spokojenost občanů. My jsme tu pro ně, ne oni pro nás. Aby lidé žijící na Libochovicku mohli říct: Jsme rádi, že žijeme právě tady.

Přáním je další rozvoj Libochovicka. Vzhledem k tomu, že na konci září jsme podali žádost o dotaci na ROP Severozápad na vybudování dětských hřišť, úpravy návsí a vybudování přilehlých místních komunikací v hodnotě 9,8 milionů Kč, přeji si, abychom byli úspěšní a v roce 2015 toto vybudovali.

 na otázky odpovídala Ing. Jana Holá

Děkujeme za Vaše odpovědi.

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 2,33 z 5)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com