Dnes je 18.7.2024 a svátek má Drahomíra
 

Petr nebo Pavel

Úplně normálně by se dalo začít slovy „je až k nevíře …“ . Ale následující není možné touto běžně používanou frází začít. Ono to totiž není pouze k nevíře. Ono to spíše než-li k nevíře, správně definované je, že to není vůbec možné, aby se to vůbec dělo. A přitom se to děje.

Není přece možné, abychom byli po léta svědky marastu, který mezi nás nesčetněkrát prokazatelně vnáší náš současný díkybohu dosluhující Ing. Zeman se svojí kohortou a my jakožto společnost vyspělá a v blahobytu žijící, jsme se z toho neponaučili.

Jak jinak si vysvětlit, že v popisované společnosti má stále značnou oporu stav, kdy je hájeno a legitimizováno vše co je špatné a ničemu jinému než-li osobnímu prospěchu sloužící.

Není přece možné, že jsme to dotáhli tak daleko (spíše jsme se nechali dotáhnout), aniž bychom si dali tu práci se nad tím zamýšlet a odvracíme zrak jako by se to nás či našich dětí vůbec netýkalo.

A když zrak neodvracíme, tak jsme schopni na vlně onoho marasmu ještě tento bránit papouškováním jeho vlastní rétoriky. Ovšem rétoriky a argumentace natolik od slušnosti a správnosti vzdálené, že je až s podivem kam až se s ní dá zajít.

Jak je jinak možné, že jsme schopni tolerovat lež a ohýbání pravidel, které jsme si sami nastavili. A následně v těchto intencích vést diskuze, které pak vypadají přesně tak jak jejich platforma předurčuje.

Je přeci, naopak úplně správně chtít mít dobrý pocit, cítit se příjemně, komfortně. K takovému pocitu nejde dojít jinak než, že podpoříme všechno co je fajn a slušné. Když tyhle atributy podpoříme a budeme je chtít a vyžadovat, budeme se potom o nich bavit a diskutovat , přesně v těchto intencích. A to je úplně jiná debata, než ta kterou prozatím vedeme.

Pro příklad, zkusme si představit, že neexistuje ani Pavel ani Babiš. A je tu pouze souboj třeba mezi Nerudovou a Fišerem. Jak by vypadala jejich diskuze? Jak bychom bránili v těchto debatách svého kandidáta před zastáncem toho druhého? Jedno vím víc než jistě. Slušně! Nešlo by o nesmiřitelné názorové střety, takové na jaké jsme si už bohužel navykli. Šlo by o věcnou argumentaci obou stran a především by po těchto diskuzích nezůstávala pachuť. Pachuť jako nepříjemný pocit. To co pociťujeme už léta. Marast, lží, osočování, urážení a věčného vyvolávání obav. Zvykli jsme si na něco co prostě není možné, protože správně, by to mělo být o naději. Bohužel nadějná sdělení a bigotismus nejdou dohromady.

Věcná argumentace, není odrážení útoků vysvětlováním základních pojmů a znalostí jako jsou pravomoce prezidenta, nebo princip obraného paktu. To je pouhé mrhání časem. Babišovi tahle hra vyhovuje. Pavel jí musí hrát. A my to můžeme rozsoudit. Jestli se chceme v budoucnu cítit komfortně a zbavit se marastu, který nás už léta dusí se všemi jeho konotacemi, stačí nám jediné. Pochopit tuhle hru a chtít to co je fajn, správné a slušné. Ano pak bude líp.

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře: 2

Reagovat na článek »

 
 • Petr von bahnhoff

  Ano , asi už chápu autora tohoto článku. Nejprve jsem si však myslel, že trpím neurogenitalní regresí!
  Nicméně, po desátém přečtení ,jsem si uvědomil jak moc jsem navyklý na lži,amoralni chování, a jiné výstřelky našich elit, že už to beru jako normální stav
  a jinak to ani být nemůže. Co je vlastně fajn,správné a slušné? Nejsem si úplně jistý, jestli nám to nový prezident ukáže, protože oba zbývající kandidáti jsou dinosauři, prostě stará škola. Moje naděje na změnu pohasla po prvním kole prezidentských voleb.
  Petr nebo Pavel a nebo Andrej. Já už jsem smiřený s tím že dalších 5 let k žádné změně v chování našich
  elit nedojde. Ačkoliv nerad.! Volit půjdu i podruhé. Slušnost, fair play a morálku si budu pěstovat pomocí vzpomínek, knih a filmů pro pamětníky

   
   
   
  • trocha optimismu by nezaškodila a z vlastní zkušenosti budu tvrdit, že od generalisima narozdíl od mr. babiše se nikdo v téhle zemi nedočká nic v duchu násilných převzetí, zaklekávání atd.. V tom spatřuji značnou výhodu. Navíc věřím, že všichni ti Kmentové, Wolneři, Veselovský, Kubík, Slonková, Šafr, Závada, Steigervald atd.. o tom ví více nežli my a v téhle situaci za Pavlem stojí. U nás tady v regionu Lovosicka jsou tyhle postřehy důležité už jenom proto, že vyvolávají diskuzi a ta zde v anoistické baště je nezbytná. Definice Neurogenitální regrese zůstává částečně rozlousknutým oříškem, kterážto zafungovala (pokud jsem to správně pochopil) na pár minut jako předaný štafetový kolík 🙂

    
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ověřeno MonsterInsights