Dnes je 26.5.2024 a svátek má Filip
 

Peruc slavila sklizeň úrody Dožínkami

 

Městys Peruc na Lounsku hostil jubilejní desátý ročník krajských Dožínek. Na velkolepou akci regionálního zemědělství, řemesel a tradičních výrobků od regionálních výrobců se přišly v sobotu 9. září podívat davy návštěvníků z celého kraje.

Tato každoroční oslava sklizně úrody patří do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje a i letos byla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Toho na slavnostním dožínkovém průvodu vesnicí zastoupil jeho náměstek Martin Klika. „Děkuji všem zemědělcům a občanům Peruci za přípravu této akce. O Ústeckém kraji se říká, že je regionem průmyslu, ale já tvrdím, že je krajem zemědělství, kterému se tu tak dobře daří a k našemu regionu neodmyslitelně patří,“ uvedl při zahájení Dožínek náměstek Klika.

Jeho i další významné hosty, ať už za městys Peruc starostu Radomíra Bláhu nebo za kraj radní Jitku Sachetovou či předsedu výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Miroslava Andrta, dovezly do centra obce koňské povozy.    

Návštěvníci měli po celý den možnost zhlédnout výstavu chovných zvířat, zemědělské techniky i ochutnat výrobky regionálních zemědělců, ovocnářů, vinařů, zahradníků, potravinářů a všech dalších, kteří tak před stavili plody své celoroční práce.

Dožínkové veselí podtrhl kromě krásného počasí také kulturní program, ve kterém zazpívala návštěvníkům akce Leona Machálková, pobavil Milan Pitkin či k tanci zahrála country kapela Strakoši.


Povoz s radní Jitkou Sachetovou a předsedou výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Miroslavem Andrtem připraven vyjet na slavnostní průvod obcí.

K vidění byla spousta zemědělské techniky.

Tradiční dožínkový průvod.

Oslava sklizně úrody se povedla na výbornou.

Nechyběl ani chléb a sůl pro hosty.

Významní hosté Dožínek zleva: starosta Peruci Radomír Bláha, náměstek hejtmana Martin Klika, zastupitel kraje Jaroslav Foldyna, předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a krajští zastupitelé Jaroslav Dubský s Ladislavem Drlým. 

Přehlídku strojů sledoval i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák (třetí zleva).

Dožínkové věnce dostal na památku i první náměstek hejtmana Oldřicha Bubeníčka Martin Klika (uprostřed)-

Symbolické vypouštění holubů.

 

O dobrou náladu se zpěvem postarala Leona Machálková…

 

…a bavič Milan Pitkin.

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com