Dnes je 21.5.2024 a svátek má Monika
 

Libochovicemi prošel pochod proti lhostejnosti

“ nechápu dnešní dobu kdy umíme létat do vesmíru, vyvíjíme umělou inteligenci a pořád jsou mezi námi lidi, kteří dokážou zavraždit vlastní dítě!“

Možná nejvýstižnější slova, která charakterizovala důvod hapeningu na náměstí v Libochovicích, pronesla Hana Kadlubová, která je jedním ze zakládajících členů nadace ČESKÁ LVICE.

Celostátního pochodu proti týrání dětí se Libochovice zúčastnily po boku velkých měst jako Praha, Ostrava a např. Uherské Hradiště.

Důvodem akce je řádné vyšetření okolností smrti Marečka z Loun (3) a zvýšení sazeb pro pachatele podobných trestných činů na dětech.

Se svým projevem se připojila i Mgr. Barbora Bláhová, která se v Libochovicích dlouhodobě problematikou zajímá. Metodička, která na ZŠ J.E. Purkyně pořádá semináře pro žáky, aby získali podvědomí jak jevy násilí na dětech rozpoznávat a jak na ně následně reagovat. Mimo jiné učí posluchače, že OSPOD nepředstavuje bič na rodiče, ale pomoc právě jim samým. „Když budete mít pocit, že se v některé rodině děje něco, co se dít nemá, anonymně můžete na sociálce nahlásit své podezření,“

Významným pomocníkem při uspořádání akce se stalo město Libochovice v čele s panem starostu Miroslavem Zůnou, panem Ing. Lowym a dalšími.

Hlavní pořadatelka akce byla paní Stanislava Kočová ml. se svou mámou. „Nás maminky událost rozčílila a spojila. Kvůli lhostejnosti se nic nevědělo a chlapeček zemřel. Umožnili jsme lidem, aby se setkali a řekli si, co dělat pro to, aby se něco takového nestalo znovu,“ uvedla.

Další akcí kterou Stanislava Kočová společně s Josefem Pálem připravuje bude Libochovická Koloběžkiáda

fotografie Vítka Líbala najdete zde

fotografie Petra Bažanta najdete zde

odkazy k problematice zde: mostecký deník, extra cz, deník.cz, idnes.cz

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com