Dnes je 27.5.2024 a svátek má Valdemar
 

Libochovice – PR otázky/odpovědi TOP 09 a NEZÁVISLÍ

Co se Vám podařilo v uplynulém volebním období?

Minulé volební období hodnotím jako úspěšné především v oblasti investic pro zlepšení života ve městě a realizovaných akcí, o kterých jsem se již zmiňovala v Libochovických novinách 9/2014. To vše s vyšším stavem finančních prostředků na účtech než bylo na začátku volebního období. Z hlavních investičních akcí to bylo zateplení Základní školy J.E.Purkyně, Mateřské školy Libochovice a domu Jeronýmova čp.620; dále nové povrchy v ulicích Dvouletky a Pionýrů, nové chodníky v ulicích Havlíčkova, Vrchlického a na okružní křižovatce. Byla navýšena kapacita Mateřské školy v Poplzích. Průběžně se investovalo do bytů a domu v ulici Vrchlického, které jsou ve vlastnictví města. Nově bylo vybudováno dětské hřiště v ulici Dvouletky. Bezpečnost ve městě zvýšilo zřízení městské policie, zavedení kamerového systému, ale i rekonstruovaný přechod na náměstí Svobody. Radost mám i z pořízeného zametacího stroje, který přispívá ke snížení prašnosti ve městě.

 

S čím jdete do voleb a co chcete prosazovat v následujících 4 letech?

Chtěla bych pokračovat pomocí dotačních prostředků v rozdělané a naplánované práci jako správný hospodář. Pokračovat v obnově a výstavbě komunikací a chodníků jak v Libochovicích, tak i v místních částech Dubany, Poplze. Propojit cyklostezkou Libochovice a Dubany. Realizovat vybudování městské knihovny v budově náměstí 5. května č.p. 10 s bezbariérovým přístupem. Řešit energetické úspory v dalších objektech v majetku města. Celková rekonstrukce domu na náměstí 5. května č.p. 3 u zámku.Zajistit zvýšení bezpečnosti občanů a pořádku ve městě. Zachovat městskou policii a rozšířit kamerový systém. Ponechat lístkový systém pro svoz komunálního odpadu a nadále podporovat třídění. Vidět spokojené občany, kteří najdou kulturní, sportovní a společenské vyžití. Pokračovat ve finanční podpoře všech spolků, které svou činností rozvíjí a obohacují život ve městě. Nadále zajišťovat služby seniorům, tj. úklid v domácnostech, dovážka obědů, doprovod k lékaři atd.

Můžete se čtenářům představit?

Celých svých 50 let jsem prožila v Libochovicích. Do komunální politiky jsem vstoupila v roce 1998, kde jsem jedno volební období působila v zastupitelstvu města, do roku 2002. Poté jsem kandidovala v roce 2006 a pracovala jsem v radě města do roku 2010. Teď 4 roky vykonávám funkci starostky města. Co se týče mých koníčků, od roku 1992 jsem pracovala s dětmi. Založili jsme si Tábornickou osadu Polární liška a celoročně jsme se dětem věnovali. Mám ráda tramping, folk a country.

Považujete Vaši kandidátní listinu za dostatečně „silnou“ a můžete nám ji stručně představit?

Naše kandidátní listina je sestavena z lidí, kteří přinesou energii, nadšení i zkušenosti z nejrůznějších oblastí profesního, společenského, kulturního i soukromého života a kteří chtějí své schopnosti nabídnout městu Libochovice. Náš program neslibuje nesplnitelné a je postaven na skutečných možnostech města. Nabízím malou statistiku z naší kandidátky:  průměrný věk – 44 let, podíl žen – 40%, 47% má vysokoškolské vzdělání. Více o jednotlivých kandidátech a volebním programu se dozvíte na www.facebook.com/TOP09Libochovice

Čím podpoříte sportovní, kulturní a zájmová sdružení a spolky?

Jak už jsem uvedla výše, je nutné dále tyto spolky finančně podporovat. Vychovávají mládež, věnují se ve svém volném čase činnosti, která určuje i dění ve městě. Je nutné zachování rozdělování finančních prostředků získaných z výherních loterií pro jejich činnost tak, jak je to nastaveno a nepoužít je k jiným účelům.

V poslední době lze sledovat zlepšení bezpečnosti ve městě, hodláte v tom pokračovat a jak?

V každém případě zachování městské policie a rozšíření kamerového systému. Zvýšení počtu fotopastí atd. Nadále úzká spolupráce s Policií ČR a společné služby. Vypracování dalších obecně závazných vyhlášek, které budou městští strážníci maximálně využívat při jejich službě ve prospěch pořádku a bezpečnosti ve městě.

Co nabízíte mládeži, lidem v produktivním věku a seniorům?

Finanční podporou kulturních, sportovních a společenských spolků a organizací zřizovaných městem má mládež bohatý výběr pro svou zájmovou činnost. Nadále spolupracovat s německým městem Lunzenau nejen na výměnných pobytech dětí, ale i v ostatních aktivitách různých spolků.Vytvořením cyklostezky Libochovice Dubany, či in-line dráha bude určitě lákadlem nejen pro mládež, ale i pro střední generaci. Pro seniory zachováme služby, které jim město poskytuje. Pro všechny věkové kategorie pořádat i nadále kulturní program a dění ve městě tak, aby si každý mohl vybrat dle svého. Jestli chcete podpořit další rozvoj města Libochovice, místních částí Dubany a Poplze, dejte nám důvěru, my vás nezklameme. Přijďte 10. a 11. října k volbám a volte č. 1.

Na otázky odpovídala Ing. Jana Holá.

(PR)

 

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com