Dnes je 14.6.2024 a svátek má Roland
 

Libochovice – HELUZ získal již podruhé ekologického Oscara


Dva roky po sobě získala společnost HELUZ ocenění v celostátní soutěži ČESKÝ ENERGETICKÝ A EKOLOGICKÝ PROJEKT, STAVBA, INOVACE ROKU.

Zatímco v roce 2011 zabodovala s cihelným blokem Family s integrovanou izolací v kategorii Inovace, za rok 2012 obdržela tzv. ekologického Oscara, jak se ocenění v odborných kruzích přezdívá, za pasivní cihlový dům HELUZ Triumf v kategorii Stavba. Kromě toho získala za stejný projekt také Cenu státního fondu životního prostředí.

Slavnostní předání titulů proběhlo v pondělí 11. listopadu v aule ČVUT v pražské Betlémské kapli. Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR, organizátorem je společnost TOP EXPO CZ. Letošní, v pořadí již 11. ročník soutěže se konal pod záštitou mj. předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, rektora ČVUT v Praze, resortních ministrů a dalších osobností.

„Jsme velmi rádi, že se nám daří posouvat cihlové rodinné domy z jednovrstvého zdiva bez dodatečného zateplení za hranice pasivního standardu. Velmi si získaných ocenění vážíme a těší nás, že se můžeme pyšnit kvalitou našich produktů, které přispívají ke snížení spotřeby energie a k ochraně životního prostředí,“ komentuje ocenění Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ.

Cihlový pasivní dům HELUZ Triumf byl odbornou komisí oceněn především pro inovativní využití klasického stavebního materiálu a provedení, kdy bylo pro obvodové stěny použito jednovrstvé zdivo z cihel s integrovaným polystyrenem. Díky tomu bylo spolu s využitím dalších kvalitních materiálů dosaženo pasivních energetických parametrů stavby.

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com