Dnes je 13.6.2024 a svátek má Antonín
 

Libochovice – „Dobří holubi SOŠ se vracejí“

soslibo_plesDne 18. března se v kulturním středisku U Tří Lip uskuteční od 20:00 Absolventský ples SOŠ Libochovice, aneb dobří holubi se vracejí. Myšlenka organizace plesu se rodila několik dlouhých let a to už od roku 2011, kdy byla škola uzavřena z důvodu nedostatku studentů a tudíž nedostatku financí na její provoz. Tím byli absolventi ochuzeni o účast na maturitních plesech dalších generací. Roky plynuly a impulz přeměnit řeči na činy se dostavil při pořádání třídního srazu absolventů maturitního ročníku 2007. Po něm vytvořili událost na Facebooku a zjišťovali, či se po škole a starých školních partách stýská i ostatním absolventům. Ukázalo se, že sice doma nikdo do polštáře nebrečí, ale na svojí školu všichni vzpomínají rádi.  Proto se rozhodli, že ples uspořádají. A to i kvůli skrývaným, či neskrývaným pocitům, že mají vůči škole určitý dluh, který by touhle společnou akcí rádi splatili.

Kdo všechno z žáků školy si v dobách svého studia uvědomoval, co všechno pan ředitel Nýdr a s ním celý učitelský sbor obětoval pro tuhle malou školu a co všechno musel ve své pozici absolvovat, aby škola mohla fungovat. Pro rychlé zavzpomínání, byl nejen v roli ředitele, učitele, řidiče, psychologa a prodejce UP! Energy drinků na různých poutích a jarmarcích, ale společně se svou ženou se každý rok stávali hostiteli partě puberťáků na vlastní chatě v Loučné, kde byly organizovány lyžařské výcviky a výměnné pobyty s německou školou. A to vše jen proto, aby náklady na provoz školy byly minimální a zároveň aby  studentům dopřáli zážitky a zkušenosti běžné pro velké školy.

Škola byla založena v roce 1993, původně jako rodinná škola, později s maturitou a v roce 1997 se transformovala na SOŠ Libochovice, obor obchodně-podnikatelská činnost. Studovali zde budoucí inženýři, magistři, programátoři, grafičky, obchodní zástupci, vedoucí pracovníci v různých managementech, úspěšné podnikatelky a mnozí další, kteří našli uplatnění v jiných odvětvích. Ani tenhle pozitivně prokazatelný dopad však nepomohl k tomu, aby mohla škola dále fungovat.

Hlavním cílem plesu je střetnout se a zavzpomínat si na roky, na konci kterých dobří holubi vyletěli z hnízda. O zábavu se postará kapela PF Music band. Je připravena bohatá tombola s hlavní cenou v podobě selátka. Ve spolupráci s paní profesorkou Nýdrovou zde bude retro koutek, kde naleznou absolventi své práce ze středoškolských let a samozřejmě, nebude chybět projekce fotografií. Účast potvrdila většina členů učitelského sboru.

Pokud i vy patříte mezi bývalé absolventy, nebo přátele školy a chcete si spolu s absolventy zavzpomínat, jste vítáni – víc tváří, víc vzpomínek.

Poděkování samozřejmě patří všem sponzorům:

ONKARDESIGN

JATKY LIBOCHOVICE s.r.o

BAUER MEDIA v.o.s

ŠLEPR s.r.o

PAMPLONA

SKLO SERVIS s.r.o

PEKÁRNA KREJNÝ

 

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: , ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com