Dnes je 28.3.2024 a svátek má Soňa

Klapý – 2. ročník Hazmburského hasiče je zdárně za námi 👍

Jedna z největších našich akcí se stala tak trošku nečekaně i jednou z největších TFA akcí roku v ČR a my jsme moc rádi, že vše klaplo a samotné vyhodnocení, které bylo spojeno s vyhodnocením TFA ligy SEVERU si nenechal ujíst ani hejtman Ústeckého kraje pan Jan Schiller, který dorazil společně s krajským starostou hasičů Jiřím Hencem…

K soutěži dospělých jsme na žádost OSH Litoměřice přidali ještě soutěž dětí. Dlouho jsme diskutovali, jestli by druhá soutěž měla být až druhý den, ale nakonec bylo rozhodnuto, že bude dětský závod ve stejný čas na stejném místě a rozhodnutí se ukázalo jako dobré. Nástup, na kterém se setkalo téměř 200 TFA závodníků od 3 do 52 let, byl perfektní. A díky dobré organizaci a pomoci ostatních nakonec obě soutěže skončily téměř totožně dle plánu.

Na start dospělých se postavilo 76 závodníků. Oproti loňskému roku je toto číslo dvojnásobně větší a opravdu nás těší, že si tento závod získal své příznivce a další stále přibývají. Konkrétně se 36 závodníků v kategorii  muži 16-34 let, 26 v kategorii muži 35+ a 14 žen.

Trasa byla doplněna o nízkou bariéru, jinak se od loňska nelišila. Opět se startovalo na parkovišti pod hradem a na úvodu čekal závodníky balík slámy, následovaly barely, již zmíněná překážka, vyšlápnutí kopce s pomocí či bez pomoci lana, kladivo s pneumatikou, hadice a pak už byl jen vytoužený cíl ve kterém je čekala kastelánka hradu s kolegyněmi z Českého Červeného kříže.

A jak si vedli naši?

Letos o moc lépe než minulý rok! Letos za náš sbor nastoupilo k závodu dospělých 12 členů, což je veliký posun a hlavně to i cinklo 😉😎👍

Kategorie ženy – věk: 16 – 100

Říká se to nejlepší na konec, ale my s tím tentokrát začneme. V této kategorii nás reprezentovaly 2 ženy Lenka Fukalová a Dita Ryšková, která je u našeho sboru teprve týden. Obě měly zásahový oblek na sobě poprvé, ale asi to vůbec nevadilo.

Lenka startovala mezi lidmi z organizační čety a když doběhla v časem o 10 vteřin lepší, než byl rekord trati, bylo jasné, že to bude dobrý výsledek. Nakonec se rekord posunul několikrát, ale pro Lenku to bylo krásné 5. místo z 14 odvážných žen a je vidět, že naše jarní výzva „S hasiči zpět do formy“ Lenku nastartovala v běžeckém létu.

Velikou neznámou pro nás byl výkon Dity, která doslova prolétla trať v neskutečném čase 16:29.02, se kterým porazila i většinu mužů. Jednalo se o 7. nejrychlejší čas závodu a zaslouženě 🏆 🥇 a nový rekord trati v kategorii ženy.

Kategorie muži – věk: 35 – 100

V této kategorii nás reprezentovali v konkurenci 26 závodníků 3 naši členové. Alexandr Drobný a Petr Loukota, kteří se zapojili do celé ligy SEVERU a Tomáš Man, pro kterého to byla první zkušenost. Všichni nakonec předvedli moc hezké časy Tomáš byl s časem 21:23.03 na 16. místě a Petr se Sašou doběhli hned za sebou s časy Alexandr 19:09.00 a 11. místo a Petr 19:17.05 a místo

V nejobsazenější kategorii, kde bylo 36 závodníků jsme měli hned 7 členů našeho sboru! Matěje Proška a Patrika Krejčíka, kteří jezdí na závody pravidelně doplnili nováčci u sboru Radek Drátovník a David Laube. Navíc se nakonec přidali naši dorostenci Filip Laube, Petr Kryner a Matěj Pail a ti si vedle moc dobře. Pokud vydrží a budou trénovat tak se určitě máme v budoucnu na co těšit 😉

Na 30. místě skončil s časem 23:48.00 Patrik, kterému delší trasy moc nevyhovují, ale on na té fyzičce určitě zapracuje 😎 Matěj Pail 26. s časem 23:20.60 těsně před Petrem, který byl s časem 22:09.10 na 22. místě. Nejlépe z dorostenců se umístil Filip, který s časem 21:18.09 obsadil krásné 20. místo! I nováčci si vedli moc dobře David skončil s časem 19:02.09 na 14. místě a Radek na 11. s časem 18:25.07. Nejlépe z našich pak skončil Matěj Prošek, který si doběhl s časem 16:16.09 pro 3. místo 🥉

Hazmburský hasič JUNIOR

Závod byl konán za přislíbené podpory OSH Litoměřice a velké poděkování patří i Pražské a Středočeské lize TFA, za zapůjčení vybavení na dětský závod. Registrace k závodu proběhla prostřednictvím portálu Požární sporty, na kterém mohli závodníci sledovat své výsledky online.

Tahle soutěž byla opravdu oblíbená a za nás má určitě tahle disciplína budoucnost 👍 Jsme moc rádi, že chytla i naši omladinu a z 115 soutěžících bylo 24 z našeho sboru! Co více 12 našich dětí skočilo na stupni vítězů 🏆 🥇 🥈 🥉 A dokonce jsme měli medailové zastoupení v každé z 8 kategorií 💪

A jak jednotlivé kategorie dopadly?

chlapci – věk: 3 – 5

Zde jsme měli 2 zástupce Max Prošek a Štěpán Zouna a díky super výkonu obsadili oba v konkurenci 9 závodníků obě první příčky. Max byl 1 🏆 🥇 a Štěpán druhý 🥈

dívky – věk: 3 – 5

Zde taky 2 zástupkyně a taky obě perfektně obě přední příčky. Vítězem se stala v konkurenci 6 závodnic  🏆 🥇 Adéla Loukotová   těsně před  🥈 Klaudií Jelenovou

chlapci – věk: 6 – 8

V konkurenci 12 závodníků skončil na 9. místě Špulák Matěj na 5. místě pak Zouna Lubomír a na bedně a krásném 2. místě ve veliké konkurenci byl 🥈 Němec Tobiáš

dívky – věk: 6 – 8

Z 11 dívek byly 3 od nás. Na 5. místě Voborská Adriana na bedně pak 🥉 Prošková Emma  🥈 Lubasová Nella

chlapci – věk: 9 – 11

18 chlapců a 5 z našeho sboru. 15. skončil Topinka Adam před 13. Němec Adam. 8. pak Laube Jindřich těsně za 7. Vans Vítězslav. Na stupni vítězů za nás skončil 🥈 Němec Tomáš a doplnil tak mladšího bratra Tobiáše, který skončil také 🥈

dívky – věk: 9 – 11

16 dívek a nás sbor měl 3 želízka. 10. skončila Ungerová Ella 6. pak Tícová Anna a na bedně 🥈Svobodová Amálie

chlapci – věk: 12 – 15

V nejstarší chlapecké kategorii bylo celkem 17 účastníků. V nabité kategorii brali dva naši zástupci obě první místa 😉 Kryner Petr skončil 🥈 a vítězem se stal 🏆 🥇 Viceník Jakub

dívky – věk: 12 – 15

Nejstarší kategorie dívek byla nejobsazenější a představilo se v ní hned 19 dívek. 4 z našeho sboru. na 10. místě byla Majarová Eva 6. pak Němcová Alexandra a pár setin vteřiny utekla bedna Krajčovičové Tereze. Nicméně kategorii vyhrála její sestra 🏆 🥇 Krajčovičová Kateřina

Pro příští ročník hledáme nové mladé hasiče do našich řad – stačí se nám ozvat 😉

TFA Liga SEVERU

Po vyhlášení obou soutěží následovalo vyhlášení TFA ligy SEVERU, kterou za krajské sdružení vyhlašoval náš člen Matěj Prošek. Ceny pak předávali hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, starosta krajského sdružení hasičů Jiří Henc, velitel našeho sboru a hlavní organizátor naší soutěže Robert Viceník a kastelánka hradu Miriam Němcová. Vše tak mělo daleko větší honosnost a my jsme moc rádi, že takto důležitá akce mohla být u nás.

V kategorii ženy jsme bohužel svého zástupce neměli, ale Hazmburk snad nějaké kandidátky přinese.

V kategorii muž / věk: 35 – 100 jsme měli 2 zástupce kteří se utkali s 29 soupeři. Loukota Petr skončil s 43 body na krásném 7. místě. Bohužel jeho letošní sezónu výrazně poznamenalo v jednom kole zranění a místo jednoho kola jel reprezentovat náš kraj na mistrovství ČR v TFA. Těsně pod bednou na krásném 4. místě pak skončil Drobný Alexandr, kterého bohužel taky poslední 2 kola trápilo zranění. U obou borců budeme doufat, že pro příští rok bude zdraví lepší 👍

V největší kategorii muž / věk: do 35 let jsme měli 2 zástupce a celkem se zde představilo 64 soutěžících. Petrik Krejčík obsadil hezké 20. místo. Na bedně pak skončil  🥉  Matěj Prošek

Další ročník TFA ligy SEVERU má v plánu hned 7 závodů. Začátek je plánovaný již na přelom března/dubna a na závěr se můžete těšit znovu u nás na Hazmburku  😎🏔

Na parkovišti navíc probíhala soutěž o největšího siláka, který dokázal nejrychleji 2x otočit pneumatiku vážící 220kg!