Dnes je 14.6.2024 a svátek má Roland
 

Hanžburáček soutěžil v Lounech

V sobotu 23.5.2015 odjel DPS Hanžburáček do Vrchlického divadla v Lounech, kde se zůčastnil 9. ročníku festivalu sborového zpěvu Hrajeme s Orffem. Festivalu zaměřeného na využití Orffova instrumentáře.

Letošní ročník přivítal 12 souborů. Hanžburáčkův přednes vybraných skladeb, byl vynikající a je zjevné, že soubor pod vedením Jiřího Grunera má správně nastavený směr a všichni na sobě pracují a výrazně se zlepšují. Není tedy vůbec nadnesené tvrzení, že jsme všichni přáli aby náš soubor zvítězil.

Konkurence však byla silná a dle mého názoru si zahrál fakt domácího prostředí a myslím, že si Libochovičtí zasloužili větší uznání. Otázkou však zůstává zdali nejde spíše o to, že mají všichni zúčastnění možnost předvést se před početným publikem a prezentovat tak na veřejnosti výsledky svého dlouhodobého snažení. A to jim přináší radost, která je nad vavříny.

Nakonec si tedy Hanžburáčkové dovezli domů ocenění za živé provedení skladby „Lišky tety Elišky“ a zajímavý rytmický doprovod.

Hlavní cíle festivalu: přátelství, spolupráce, podpora, inspirace a povzbuzení byly splněny a nezbývá než se těšit na další ročníky.

Foto: Jan Krtička

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com