Dnes je 21.5.2024 a svátek má Monika
 

Adventní čas v Domově důchodců Libochovice

 

Tento rok se v Domově důchodců v Libochovicích před Vánoci uskutečnilo mnoho kulturních akcí. Prvním dárkem v době adventu bylo divadelní vystoupení dětí z Koštic s názvem „Čertovská pohádka“.

Další dárky v podobě vystoupení přinesly : pěvecký sbor Třebenických žen, děti ze Speciální školy Lovosice, děti z Dětského domova Dlažkovice, děti z mateřské a základní školy Libochovice, Dětský pěvecký sbor Budyně nad Ohří, dětský folklorní sbor Sluníčka z Třebenic, žáci ze Základní umělecké školy Libochovice. Každé vystoupení bylo jedinečné, mělo své kouzlo a seniorům přineslo chvíle pohody a klidu.

Jedním z nejočekávanějších představení bylo vystoupení dvou spojených pěveckých sborů , Bábinek z DUT Litoměřice pod vedením Melanie Vyskočilové a Libochovanek z DD Libochovice pod vedením Petra Bela. Dámy překvapily obecenstvo úžasným pěveckým výkonem. Většinu jejich repertoáru posluchači znali a připojili se zpěvem k nim.

Zaměstnanci nezapomněli ani na tradiční program domova, jako jsou Vánoční trhy, kde si uživatelé mohli nakoupit drobné dárky pod stromeček a posilnit se vánočním punčem a domácím štrůdlem.

Vyvrcholením adventního času je všeobecně Štědrý den, v domově tomu tak ovšem není. Zde se senioři těší na oslavu výročí otevření nového křídla domova a předčasného Silvestra. Letos domov slavil již 24. výročí otevření. Uživatelé měli pestrý den, dopoledne byla připravena tombola, odkud nikdo neodešel s prázdnou.

Po obědě čekalo na seniory občerstvení a dárek od zaměstnanců. Dárek byl v podobě zábavné soutěže „Co na to senioři“, zaměstnanci se museli vcítit do myslí seniorů a odpovídat na různé otázky. Sálem zněl smích a legrační odpovědi.

Zlatým hřebem dne bylo vystoupení dua Vivasong pana Vávry a Hájka. Pánové zahráli uživatelům na co si jen vzpomněli. Hrálo se zpívalo až do páté hodiny.

Oslava vyvrcholila ohňostrojem.

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: , , ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com