Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

Pozvánka na přednášku afrikanistky Marie Imbrové

Afrikanistka a sběratelka drobného afrického umění Marie Imbrová se v posledním desetiletí zaměřila na autentický africký šperk, který v tomto století podléhá mimořádnému tlaku způsobeného globalizací a pronikáním laciných čínských kopií na africký trh.
 
Svou sbírku buduje jak z unikátů zakoupených v galeriích, muzeích nebo od sběratelů z celého světa, tak také každoročně připravuje kolekce na charitativní akce ve Dvoře Králové, na aukce UNICEF a na vánoční trhy.
 
Za šperky putuje přímo k výrobcům v Keni, Senegalu, Ghaně a Zimbabwe. Dlouhodobě spolupracuje i se společenskými časopisy a českým rozhlasem a televizí.
V Libochovicích uskuteční svou přednášku dne v městské knihovně 16. března od 18.00, a protože to bude první prezentace afrického šperku po jejím lednovém návratu z Ghany, budou se moci účastnícu fyzicky seznámit zejména s recyklovanými a ručně domalovávanými krobo korálky. Část z nich bude nabídnuta k prodeji.

 

Pochopitelně v následující besedě je možné se zeptat na další aktivity Marie Imbrové, které se koncentrují zejména na pomoc dětem v Tengenenge, v Zimbabwe. www.imbrova.cz
Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
 

Štítky: , , , ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com