Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

Libochovice – Pouť „ Toulky hudebním světem“

 

Pod tímto názvem se konala dne 17. 6. 2015 v Domově důchodců v Libochovicích tradiční pouť. Domov důchodců Libochovice je jedním ze zařízení Centra sociální pomoci Litoměřice, příspěvkové organizace. Dovolte nám přiblížit atmosféru a průběh celého pouťového dne. Zahájení a celý program se odehrával v přilehlém parku areálu domova a na dvou jevištích, které byly vhodně doplněny kulisami. Už od rána, kdy začínala příprava, nás těšilo, že počasí nám přeje, svítilo sluníčko a nechyběla dobrá nálada. Když bylo vše připravené, tak se začali sjíždět první hosté a návštěvníci, kteří se už těšili na zahájení, program v podání personálu domova a samozřejmě i na pouťové pohoštění.

Kostýmy vyrobila naše švadlenka p. M. Novotná. Poté vystoupila skupina „ŠOK“ – děvčata převlečená za seniory, kteří si užívají písní a tance, jak jim to jejich léta dovolují. Dále na podium nastoupila skupina „Šlapeto“, jak jinak než v převleku a výběrem známých písní. A následovala hvězdná dueta – Vilém peče housky, Duhová víla, Tam za vodou v rákosí. Svým elánem a vystoupením zaujala i skupina rokenrolových veteránů, kolegyně působily věrohodně. Nechyběly ani písničky z pohádek a k těm patřili i hlavní představitelé, které opět ztvárnili pracovníci domova.

Na závěrečné vystoupení si personál vybral píseň z filmu „Tři veteráni“ – Není nutno! Na jeviště jsme pozvali mezi nás i bývalou vedoucí domova paní Marii Stožickou, která dala základy k této pouťové tradici a nynější vedoucí domova Bc. Andrea Krčmářová v tomto pokračuje. Nálada byla výborná, potlesk a smích se rozezněl po celém parku domova – děkujeme!

Po ukončení dopoledního programu následoval oběd – husokachna, dvojí zelí, dvojí knedlík a k tomu i pivečko. Sladkým doplňkem byly pouťové koláčky z naší kuchyně a nechyběla ani točená zmrzlina, která přišla při slunném počasí vhod. O odpolední program se postarala hudební skupina „NEON“ pod vedením p. Vlčka a skupina vitálních seniorů „RADOST“, která přijela k nám z Hrobu u Teplic. Společně jsme zpívali, tančili a užívali pouťového dne. Pro další posilnění se podávali opečené buřty a zapíjeli se pivečkem. To vše by bylo těžké bez podpory sponzorů. Tímto děkujeme sponzorům: ALIMPEX Louny, Hřebejk Jatky, p. Luboš Verner, GASTRO potraviny, CITUS Litoměřice, p. Stanislav Tlustý, p. Simona Seemannová, p. Olina Psotová, p. David Vačilija.

Naši uživatelé, rodinní příslušníci i návštěvníci odcházeli po skončení programu s úsměvem na tváři a s poděkováním pracovníkům domova. Těší nás, že nám zachováváte přízeň a přesto, že nepodáváme profesionální výkony, oceňujete naši snahu a podporujete legraci. Prožili jsme společný pouťový den a každý si doufejme, odnesl hezký zážitek, to je, jeden z důvodů proč děláme tuto pouť. Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným a přejeme všem příjemné prožití letních dnů.

autor článku
Lucie Horká

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com