Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

Vánoční jarmark v Libochovicích

 

V sobotu 7.prosince se na náměstí v Libochovicích konal pod rozsvíceným Vánočním stromem malý Vánoční jarmark s bohatým kulturním programem.

Odpolední sobotní čas druhého Adventního víkendu využilo na 400 obyvatelů městečka nad Ohří k příjemnému setkání na náměstí vánoční trhy libochovicepod rozsvíceným Vánočním stromem. Malý Vánoční jarmark, plný předvánočního zboží, sladkostí, svařáku, medoviny a jiných pochutin připravilo Město Libochovice za spolupráce Trhy Ředhošť.

Celou akci zahájila starostka města Ing.Jana Holá a místostarosta Mgr.Josef Krob. Následoval bohatý program, který zahájil dětský pěvecký sbor z místní Základní školy J.E.Purkyně. Vánoční zpěvy v podání dětí měly veliký úspěch. Konferenciér Václav Malát, který celou akci nejen uváděl, ale i zvučil měl plné ruce práce. Po školácích následovalo divadelní představení s Vánoční tématikou místního dětského divadelního souboru MALIS. Představení bylo plné andílků a Vánoc.

Mezi tím po náměstí procházel Mikuláš s andělem a čertem, kteří rozdávali přítomným dětem sladkosti. Rodiče se zase zastavovali na

svařáčku u stánku paní Bauerové z restaurace Pamplona, čerstvé majitelky ceny Restauratér roku 2013. Po malé přestávce, vyplněné soutěží pro děti zahájil další část programu taneční orchestr ZUŠ Libochovice. Závěrečná píseň Haleluja v podání zpěvačky orchestru byla velmi dojemná.

Další částí jarmarečního programu bylo vystoupení pěveckého sboru Melodie. Písně s Vánoční tematikou se nesly pomalu se šeřícím náměstím a pronikaly i do vedlejších uliček. Jako dekorace byly rozsvícené stánky se zbožím, do modra laděný Vánoční stromek a poletující sníh. Závěr patřil opět dětskému divadelnímu souboru MALIS a jeho andílkům.

Vánoční jarmark se vydařil díky pořadatelům a hlavně i díky lidem v

zákulisí, což jsou techničtí pracovníci města. Tento jarmark je možná základ nové tradice v Libochovicích, protože takovýchto setkání občanů města spojené s kulturou není nikdy dostatek.

 

 

 

 

 

 

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com