Dnes je 13.6.2024 a svátek má Antonín
 

V Libochovicích protestují proti placenému parkování

Obyvatelé Libochovic, blízkých obcí a vesnic jsou znepokojeni záměrem libochovické radnice zpoplatnit parkování u autobusového nádraží a ve středu města, které bylo doposud hojně využíváno nejen návštěvníky místního zámku, ale především cestujícími za prací prostřednictvím svozových autobusů. Obávají se také, že řidiči hledající volné parkování zahltí přilehlé ulice, kde se naopak parkovací místa dlouhodobě neřeší. Část místních obyvatel a živnostníků proto spustila petici vyzývající vedení města k opuštění od tohoto záměru. Za krátkou dobu pod ni nasbírali přes sto podpisů.

„Zpoplatněním parkování na náměstí 5. května a u autobusového nádraží dojde k přetížení ulic Dr. Vacka, Revoluční, Turinského a dalšího okolí. Dojde tak k významnému ztížení obslužnosti těchto míst. Pro občany Duban a Poplz, kteří používají parkoviště u autobusového nádraží k odstavení vozidla a přesedají na autobusovou dopravu bude zpoplatnění parkování znamenat až dvojnásobné náklady na dopravu do zaměstnání, k lékaři apod. Zpoplatnění parkování na náměstí zkomplikuje osobám s horší pohyblivostí, často důchodcům, přístup k obchodům a službám,“ píšou v petici její organizátoři.

K vybudování průjezdových závor a osazení parkovacími automaty má dojít v letošním roce v rámci aktuálně probíhající rekonstrukce autobusového nádraží. Nicméně o tomto záměru radnice v souvislosti s tímto projektem nikdy dříve neinformovala, závory a automaty nejsou vyobrazeny na původní studii k rekonstrukci, ani na podrobné vizualizaci zveřejněné v radničním věstníku v dubnu loňského roku. Parkovné by se zároveň mělo začít vybírat i na místním náměstí, kde se nachází většina obchodů a služeb.

Ceník parkování nebyl dosud zveřejněn, ale dle dostupných informací by mělo být zpoplatněno již od první minuty. Cena za hodinu parkování se pak údajně bude pohybovat v řádech několika desítek korun.

„Pro nás je to především komplikace a zcela nová informace. Nikdo nerozumí tomu, kde se najednou nápad na placené parkování vzal a co má vlastně vyřešit. Když jsem se na to ptal přímo na radnici, jde prý především o dlouhodobě odstavené vozy rezidentů. Doplatí na to ale především ti, kteří si potřebují nakoupit nebo se dopravit autobusem do zaměstnání,“ argumentuje Jiří Leník, místní občan a provozovatel obchodu. „Pokud jde opravdu jen o vyřešení dlouhodobě odstavených vozidel, pak by mělo být možné po určitou dobu, například několik hodin, zaparkovat zdarma. Nebo některá místa vyhradit pro krátkodobé stání bez poplatku,“ dodává.

Petice byla zveřejněna 19. ledna a během několika málo dnů jí podepsalo přes sto občanů Libochovic a okolních obcí. Nadále je volně přístupná v obchodech na náměstí. Organizátoři plánují petici předat na příštím zasedání zastupitelstva města na konci února.

Pro další informace prosím kontaktujte člena petičního výboru „Nechceme placené parkování v Libochovicích“: Jiří Leník, tel: 739 422 045, e-mail: jirilenik@gmail.com

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: , ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com