Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

ROCK CO ROK je zpátky

21-22. 6. 2019 se bude v městském parku v Libochovicích konat dvoudenní benefiční festival ROCK CO ROK OPEN AIR FESTIVAL 2019. Výtěžek z akce bude věnován na přírodní léčbu malého Ondráška.

 Historie festivalů v Libochovicích sahá již do roku 2002 kdy si fandové řízné muziky mohli poprvé zapogovat na sluncem rozpáleném place (dnešní sběrna) naproti cukrovaru. Pořadatelé tenkrát spartánsky sestavily z lešenářských trubek, podlážek a igelitu z cihelny stage a zvukařský stánek. Tenkrát se na podiu ukázaly: YELLOW LEAF Libochovice, HOUBA Ústí, NO SIDE Říčany, PLUS MÍNUS Bratislava a další.

ffrpě

V roce 2003 se fesťák opakoval a vystoupili např: NO SYMPATHY, HOUBA, BRAJGL, HARNLEITA Berlín, Chalcosma Caucasus, SEX DEVIANTS, PODIVNÁ FORMACE, MONGREL Mnichov, RATWASTER Paříž

V období 2004-2006 probíhali v Libochovicích menší akce, avšak větší festival se žádný nekonal.

Rok 2007 se dá považovat oficiálním rokem vzniku open air festivalu. V tomto roce se konal nultý, který tehdy ještě proběhl v městském parku. V tomto roce konkrétně 26.11.2007  bylo také založeno o.s. ROCKCOROK.

Od roku 2008 se festivaly konají v zadní části zámeckého parku. Toto situování festivalu se od té doby jeví jako optimální z mnoha stránek. Umožňuje návštěvníkům fesťáku koupání v čisté vodě řeky Ohře, plac je dostatečně veliký jak pro velké stany s občerstvením tak např. pro stanové městečko, atrakce pro děti a dospělé atd. Je situován mimo centrum města. A v podstatě se neplánovaně vrací do těsné blízkosti dříve pořádaného FEST FOR ROCK PIGS v čemž lze spatřovat příjemnou paralelu.

Celkem proběhlo v parku 7 úspěšných ročníků, které navštívilo přes 10 tisíc návštěvníků. Během těchto 7 let zavítalo do Libochovic přes 4 desítky známých kapel a nespočet ostatních vystupujících.

Bohužel se v roce 2014 podařilo organizátorům z RCR uspořádat na delší dobu poslední ročník festivalu. Jeden z posledních hřebíčků, byla přítomnost několika jednotek Policie ČR, kteří přijeli „pomáhat a chránit“ návštěvníky festivalu do té míry, až se to významně projevilo na celkové návštěvnosti akce. Ani v té době se Město z pozice autority nestaví za organizátory.

Takže ta léta, kdy všichni z RCR o.s. dělali na Libochovicku obecně prospěšnou činnost a bylo ze všech jejich akcí cítit, že to prostě dělat chtějí, skončila. Libochovice postupně přicházejí o akce: open air festival, pálení čarodějnic, kulatý svět, koloběžkyádu, pouť s rcr, vypouštění balónků Ježíškovi, atd..

Smůlou obecně pro všechny spolky, které mají snahu se nezištně podílet na společenském dění v obcích a městech, je z velké míry neochota obce/města spolupracovat a hlavně podporovat podobné spolky.

A to se přesně stalo v Libochovicích. Město nebylo schopno po celou dobu trvání RCR o.s. nějak významněji podporovat jejich aktivity. Syndrom vyhoření členů RCR byl jen otázkou času.

V roce 2015 se torzo festivalu přeneslo na druhou stranu Ohře k jezu, kde se uspořádaly dva ročníky akce s názvem UNDERGROUND JEZZZ. Jednalo se o komorní festiválek s návštěvou několika desítek skalních fanoušků. O to více je na pováženou, proč stálo někomu za to přizvat 6 celních aut plných celníků, kteří se po vzoru z předešlého léta opět jali „pomáhat a chránit“ i tuto akci.

V roce 2017 se vyjma Koloběžkyády a několika malých akcí, už v Libochovicích RCR o.s. neangažovalo. Aktivitu v pořádání akcí (rozsvícení ván. stromu, pálení čarodějnic apd.) přebírá Město a z akcí je cítit, že je dělají, protože je dělat musí.

V roce 2018 neproběhla ani Koloběžkyáda.

Letos tedy v roce 2019 dochází ke zvratu a můžeme se zase těšit na ROCK CO ROK Open air festival! Nové vedení Města Libochovic se významně angažuje v podpoře RCR o.s.. Pro návštěvníky je připraven festival v novém formátu. Bude benefiční, plný sportu a exhibicí místních spolků.

Asi se začalo blýskat na lepší časy :-)) a to je fajn

fotografie zdroj: www.houba.info, internet, Petr Bažant, www.rockcorok.cz

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com