Dnes je 26.5.2024 a svátek má Filip
 

Libochovice – Žena se vloupala do chaty v Žabovřeskách

Nezvaným hostem byla žena; Střechou do domu…

Až tříleté vězení hrozí 27leté ženě z Libochovicka, která se v polovině ledna tohoto roku vloupala do rekreační chaty nedaleko obce Žabovřesky nad Ohří. Do objektu vnikla po odstranění sítě proti hmyzu a následném rozbití skleněné výplně okna. Z chaty odnesla motorovou pilu, hodiny a ruční nářadí. Celková škoda přesáhla 10 tisíc korun. Libochovičtí policisté na základě výborné osobní a místní znalosti případ v krátké době objasnili. Podezření pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody ženě sdělili v tomto týdnu.

Střechou do domu

Na sklonku uplynulého týdne se do rekonstruovaného domu na Libochovicku vloupal neznámý pachatel. Do domu vnikl střechou, která byla zakryta pouze plachtou, pravděpodobně pomocí zde nalezeného žebříku. Z domu odcizil elektrické nářadí, plechy určené k opravě střechy a také již zmiňovaný žebřík. Škoda je vyčíslena na více než 14 tisíc korun. Případ prověřujeme jako trestný čin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Přes zákazy za volantem
Ani dva různé výroky o zákazu řízení nezabránily 30letému muži sednout si za volant motorového vozidla. Přestože má ústeckým a litoměřickým soudem uloženy tresty spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, řídil v sobotu odpoledne zcela bez zábran auto na Libochovicku. Narazil ale na hlídku policistů a hned putoval na služebnu pro sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě soudem uznané viny může být za uvedené jednání potrestán až tříletým vězením.

Litoměřice, 4. 3. 2015, nprap. Pavla Kofrová
Oddělení tisku a prevence Litoměřice

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com