Dnes je 18.7.2024 a svátek má Drahomíra
 

Libochovice – Z deníku městské policie / Výroční zpráva

Městská policie Libochovice pracovala v roce 2013 v počtu dvou strážníků. Nastoupili do pracovního poměru v květnu 2013. Plně funkční je od června 2013, poté, co strážník 02 získal osvědčení o odborné způsobilosti. Výkon služby probíhal v katastrálním území města Libochovice, v místních částech Libochovice, Poplze a Dubany.mestka_policie

Městská policie řešila 80 přestupků (v evidenci nejsou uvedeny všechny přestupky, které byly řešeny domluvou. Na počátku svého působení je MP řešila převážně domluvou, nebyly proto do statistik zaváděny. Jednalo se hlavně o přestupky v dopravě) – 52 proti plynulosti a bezpečnosti silničního provozu, 16 proti veřejnému pořádku, 3 proti občanskému soužití, 3 proti majetku a 6 ostatních. V blokovém řízení bylo uloženo 26 pokut v celkové výši 6 700,- Kč. Z toho 21 blokových pokut na místě zaplacených v celkové výši 4 100,- Kč a 5 blokových pokut na místě nezaplacených v celkové výši 2 600,- Kč. Šest oznámení o podezření ze spáchání přestupku bylo předáno ke správnímu řízení příslušným odborům městského úřadu. 1 přestupek byl oznámen DI PČR Litoměřice. Policejní stanici Libochovice bylo předáno 1 podezření ze spáchání trestného činu. Bylo přijato 32 oznámení či podnětů od občanů. Ve 3 případech byl řešen problém se zvířaty.

Na základě koordinační dohody bylo ve společných hlídkách s policisty z Policejní stanice PČR Libochovice a policisty z OO PČR Lovosice odslouženo 19 nočních směn v územním rozsahu okrsku PS PČR Libochovice. Policie ČR si též vyžádala spolupráci s MP při předvádění osob na stanici ve 2 případech, ve 3 případech měla zájem na vyhodnocení záznamu z městského dohlížecího kamerového systému. V jednom případě zajišťovala hlídka MP místo trestného činu do příjezdu policie.

WP_000136Městská policie spolupracovala též s odbory Městského úřadu Libochovice. Ve 4 případech se jednalo o spolupráci se sociální pracovnicí (vstup do bytu, řešení sporu občanského soužití). S odborem životního prostředí byla prováděna spolupráce při kontrolách odpadového hospodářství živnostenských provozoven ve městě.

V preventivní činnosti se věnovala MP přednáškám prevence kriminality na základní a praktické škole v Libochovicích. Proběhlo 12 hodinových přednášek s různým zaměřením dle věku žáků. V rámci služby byl vykonáván i preventivní dohled na BESIP při docházce dětí do školy.
Mimo statistiku se nachází hlavní náplň činnosti MP – vykonávaná hlídková činnost ve všech částech města, která zabírá převážnou část pracovní doby.

zdroj: https://www.facebook.com/nase.libochovicko

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Ověřeno MonsterInsights