Dnes je 26.5.2024 a svátek má Filip
 

Libochovice – Rosvícená satira

Je jedno království. V tom království se máme všichni báječně a proto při každé možné příležitosti se spolu scházíme a radujeme se vespol ze života.
Nejkrásnější z těchto setkání, však pro všechny z nás, jak pro podanné tak šlechtu, je tradice rozsvícení stromu vánočního.
V tento kouzelný den se všichni svorně shlukujeme abychom klábosili, klobásovali někteří dokonce přes vyslovený zákaz i párkovali (na náměstí), popíjeli různé zahřívadla a korzováním po čistě vánočním jarmarku se těšili na připravený program.
A ten, k radosti mnoha od dopoledne čekajících zmrzlivců nakonec skutečně přichází.

Po první části programu,  jsme se všichni společně přepli z opravdového slavnostněkouzelněvánočního módu do nečekaného nekonečnědlouhohrajícíhokabaretního módu. Tento mód se vyznačoval, především tím, že bylo na nádvoří zase dýchatelněji. Diváci po očku sledující představení se totiž přesunuli k dobově oděným jarmarečníkům. Největší fronty se pochopitelně utvářeli u těch trhovců, nabízejících tradiční vánoční sortiment, jako vánočky, perníčky, cukroví, ruční práce, výšivky, krajky, porcelán, keramiku, svíčky, dobové staročeské pochutiny a jídla, klobásky, tlačenky, jitrničky a jelítka a atd atd. Ježíšku co Vám to tady vyprávím za nepatřičnosti. Já trdlo zapoměl, že v našem království jsme letos udělali přeci, výměnný program s královstvím Peruánským. My jim poslali v rámci prezentace kulturních a tradičních, naše jarmarečníky o kterých jsem vyprávěl a oni z Peruánského království, nám zase poslali ty jejich. A jako návdavek za našeho beránka ještě přibalili krásnou Lamu, aby zvířátkům v betlému nebylo po beránkovi smutno. Však se také hned skamarádily.

Už se mooc těším na štědrý večer. No považme, kdepak jinde to mají, že si z vánočních trhů donesou domů všelijaké pravé indiánoviny, moderní oblečení atd. No není to superpríma? Už se nemůžu dočkat, až dám babičce to nádherně barvami překypující plynem vznášejícím naplněné cosi.  Akorát nevím jak to uskladnit, aby to vydrželo a babička to nenašla, protože to už by pak nebylo žádné překvapení.

Představa jak  u rozbalování dárků křoupeme všichni ty výborné typicky vánoční bramborové spirálky mě přímo naplňuje nedočkavostí.

PS: Ještě se musíme naučit pár Peruánských koled, ať je ještě větší sranda. 

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr: 3,67 z 5)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com