Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

Libochovice – Probíhající rekonstrukce historického centra

Projekt: „Zkvalitnění turistické infrastruktury ve městě Libochovice“

NUTS2 Severozápad
Europa.eu

Rekonstrukce významných ulic v historickém centru Libochovic je dlouhodobou prioritou vedení města. První kroky k obnově klíčových přístupových komunikací k zámeckému areálu (ulice Purkrabská, Turínského a Růžová) byly zahájeny v lednu 2014 podáním žádosti o dotaci z ROP Severozápad. Projekt byl po úspěšném vyhodnocení v květnu 2014 schválen ke spolufinancování.
Rekonstrukce komunikací, které jsou ve velmi špatném technickém stavu, byla zahájena na začátku července provedením výkopových prací ve všech ulicích, realizované stavební firmou S-BAU Litoměřice. V současné době probíhá pokládka čedičové dlažby v ulici Purkrabská, v případě příznivých klimatických podmínek se její dokončení předpokládá do 8.8. 2014, tedy před zahájením konání Svatovavřinecké pouti. Prostor v průchodu k náměstí se bude realizovat později z důvodu nutnosti odstranění podloží z betonové desky.
Pokládka betonové dlažby (šedá žula) v ulici Turínského bude zahájena na konci července, započetí stavebních prací v ulici Růžová bude zahájeno v měsíci srpnu. Dokončení rekonstrukce všech ulic, dovybavení revitalizovaných prostor turistickým informačním a navigačním systémem (informační cedule a ukazatele) a městským mobiliářem (lavičky, odpadkové koše) je plánováno do konce roku 2014.
Záměrem probíhajícího projektu je také zkvalitnění doplňkových služeb pro návštěvníky města, a to prostřednictvím vybudování veřejných toalet v centru města. Ve městě v současné době nefunguje z hlediska vyžadovaného standardu služeb žádné odpovídající zařízení tohoto typu. Návštěvníci města jsou proto odkázáni využívat toalet v místních restauračních zařízeních nebo na zámku.
V současné době je vyhlášeno výběrového řízení na vybudování veřejných WC, fyzická realizace je plánována od září 2014 do prosince 2014.
  zdroj: www.libochovice.cz
Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: , ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com