Dnes je 13.6.2024 a svátek má Antonín
 

Libochovice – nejen městská policie na dvě věci…

Ještě v únoru letošního roku, se psalo v Litoměřickém deníku, že v našem městečku budou strážníci nově zřízené městské policie především v ulicích a to s prioritou pátečních a sobotních večerů. Očekávalo se také, že se přítomnost strážníků projeví v otázce vandalismu.

libo vandal

Obyvatelé Libochovic si jistě městskou policii přáli. Ale přáli jsme si takovou jakou máme? Posouzení nechám na čtenářích, ale za sebe říkám rozhodně ne! Poslední půlrok chodím nepravidelně v čase mezi 18 až 4 hod ranní po celý týden na náměstí a čekám zdali se, dle v mediích přisuzované priority, strážníci objeví. Viděl jsem je jednou v sobotu z okna Revolution (což je mimochodem skvělá pozorovatelna celého náměstí) a za přítomnosti několika desítek svědků pozoroval jak si naši placení ochránci pořádku v klidu zacouvali v jednosměrce a zaujali strategickou pozici s vozem vyčnívajícím z části do silnice. A pak strážili až měli okna celé zamlžené. Předtím jsem je ze stejného místa uviděl projít ještě jednou. Když projíždím přes den naším městem, velmi sporadicky jsou vidět, dejme tomu poměr viděn – neviděn 15/85 %. Asi ještě čtyřikrát jsem je zahlédl v okolí dvouletek.

 Tento článek píšu na platformě veřejných diskuzí probíhajících všemi úrovněmi naší společnosti. Mladí z nich mají prdel (omlouvám se, ale je to fakt) , a nám, jenž dokážeme vnímat jejich výkony v souvislostech městských, bezpečnostních, ekonomických a dalších, jsou k smíchu a stejně tak k pláči.WP_000138

 K smíchu jednoduše proto, že když si přečteme v místním periodiku v rubrice z deníku MP o tom jak vykázali z mostu skákající a toto již nepokračovalo… a vysvětlili to tím že tento prostor není úředně vyhrazen a určen ke koupání. Neříkají nám tím vlastně, že my všichni co se chodíme koupat do Ohře jinam než na pláž se brzy ocitneme taky v rubrice „z deníku MP“. Takže kluci a holky je Vám jasné že v létě zapomeňte na sklárenské, jez, u červenejch atd…. Nebo že by tady zapomněl někdo jiný, že byl taky mladý? A samozřejmě takových příkladů by tady bylo na dvě stránky.

 Stejně tak je k pláči příměr k platu paní Tomáškové, která (samozřejmě nejenom ona) jezdí na šichty do fabriky v Roudnici a musí za svou mzdu odvádět 100 procentní práci jinak ji jednoduše vyhodí. A co když porovnáme výkon a výsledky s našim strážníkem? Jaký z toho máte pocit nechám na Vás, ale mě se to nelíbí.vandal-v-libochovicích1-131x175 K pláči je důvodů mnohem více, bohužel. Například v únoru se prostřednictvím médií tvrdilo že se na řidiče MP Libo zaměřovat nebude a najednou máme v místním plátku: Špatné parkování kde jsme již od domluv většinou ustoupili a přestupky nyní řešíme blokovými pokutami. Nebo další příklad. V únoru se neplánovalo že Libochovice budou mít kamerový systém, jelikož není možno získat dotaci a je to velmi komplikovaný systém. A zase zpráva z novin: Během září byl nainstalován kamerový systém na náměstí 5. května, který pokrývá celé náměstí a zároveň také přilehlé ulice. Tento kamerový systém je velmi nápomocen pro činnost městské policie, ale také pomáhá Policii České republiky…..

Pánům strážníkům se neomlouvám, nemám za co.

WP_000134Cílem není nikoho urážet, zesměšňovat apd.. Cílem tohoto článku je první apel na ty, jichž se to týká a jsou za toto zodpovědní. Jestli utrácíte naše daně tímto způsobem, utrácíte je špatně! To radči MP zrušte a postavte třeba v parku ovál pro kolečkové brusle. Copak vy také nebydlíte v Libochovicích?

autor: Honza Šulc

Zdroj: Deník Litoměřicka, Libochovické noviny, internet

odkazy:

http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/dalsi-mestska-policie-v-okrese-bude-v-libochovicich-20130214.html

http://noviny.libochovice.cz/index.php?art=8581

http://noviny.libochovice.cz/index.php?art=8416

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (14 hlasů, průměr: 4,57 z 5)
Loading...
 

Štítky: ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com