Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

Libochovice – Majitel pozemku v Revoluční odstranil zábrany

Město Libochovice již měsíc intenzivně pracuje na řešení problému v ulici Revoluční. Na jedné straně je zde zájem soukromého vlastníka, který je oprávněný a nelze jej bagatelizovat a na druhé straně samozřejmě jsou zájmy obyvatelů domů, kterých se tento problém týká. Obě strany se nyní dohodli na prozatimním smírném řešení sporu. Vlastník pozemku hájící své soukromé a zákon neporušující zájmy se dohodl s městem Libochovice na odstranění betonových zábran, což dnes dle dohody také poctivě splnil. Je tedy otázkou času kam se řešení této situace posune.

Faktem obecně zůstává, že každý z nás má právo na soukromé vlastnictví. Pokud se tedy věci během let neřeší a poté přijde někdo kdo si hájí své zákonné zájmy, je na snadě připomenout si, že odkládání problému se nevyplácí.

Snaha obou stran (ač problém se týká samozřejmě ještě dalších stran) problém řešit ku prospěchu obyvatelů ulice, je jistě pozitivum věci. Na vzniknuvším stavu se profilovala spousta faktorů. Na jedné straně stojí soukromé a nutno zdůraznit naprosto legitimní zájem versus dlouholetá liknavost odsouvající možné nepříjemnosti, proti zájmům obyčejných lidí, kde si jenom zúčastnění nepřipustili, že se něco takového jednoduše může stát.

Prozatím je potřeba poděkovat majiteli pozemku panu Lískovi za vstřícnost a ochotu jednat, stejně tak jako paní staorostce Libochovic Ing. Janě Holé, že se společně dohodli de Facto na prozatimním řešení, dokud nedojde na demokratické De iure.

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com