Dnes je 27.5.2024 a svátek má Valdemar
 

Umíme se bavit již posedmé

Již sedmý ročník festivalu zdravotně postižených Umíme se bavit proběhl v Libochovicích

V úterý 12.září se sešlo rekordních 101 umělců z devíti zařízení sociální péče, aby pobavilo na 400 diváků na sedmém ročníku festivalu s přiléhavým názvem Umíme se bavit.

Proč název Umíme se bavit? Festival si vzal za úkol ukázat dětem a dospělým v Libochovicích a okolí, že umělecké cítění, hudba a tanec, není jen prioritou nás zdravých, že existují handicapovaní malíři, básníci, spisovatelé, herci, hudebníci a dokonce i tanečníci. Stejně tak, jako dokáží umění přijímat, dokáží jej i dávat. Sice není vždy vše dokonalé, ale tady se dokonalost necení, zde se oceňuje vytrvalost a trpělivost. Ovšem celkový zážitek je stejný, ne-li větší.

Na dvě stě dětí ze ZŠ Libochovice, které navštívili první část festivalu konanou v dopoledních hodinách, by o zážitku mohlo povídat. Dvě hodiny dlouhý blok divadla, hudby a tance dokázal během chvíle prolomit bariéry a většina diváků byla doslova vtažena do dění na jevišti. Při vystoupení bubeníků to vypadalo, že se všichni v sále propadnou o patro níže.

Celý festival zahájila starostka města Libochovice, Ing,Jana Holá. Oba bloky skvěle uváděla herečka a patronka festivalu paní Ivanka Andrlová, která, společně se zástupkyní T.O.Bílý zajíc Líbou Žákovou, mezi jednotlivými vstupy vylosovala z každé třídy dva šťastné majitele ledvinky či polštářku s emblémem festivalu – žlutým sluníčkem. Diváci mohli shlédnout taneční skupinu Lucarino Dance z CSP Litoměřice tančící americké Line Dance, divadelní soubor Termiti z DZR Terezín s pohádkou Čtyřlístek a dračí zub, taneční skupinu Boubelky z MPS DS Louny, která se představila tanci Ach ti muži, Ach ty boky, Ach ta láska a hip hopem, taneční soubor z Domova Krajánek Jesenice s úžasnou sestavou písničky z pohádek, aneb jak to vidíme my, taneční skupinu Parta Hic ze zařízení Helias o.p.s. Ústí nad Labem s tancem tanec mix, hudební skupinu AJETO z Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická Praha, Taneční soubor z Háje z DSS Háj a Nová Ves, taneční soubor z DSS Česká Lípa s tancem Prázdniny a perlu festivalu hudební skupinu Rytmy ze Čtyřlístku Ostrava s jejich úžasným bubenickým číslem.

Úžasná atmosféra a skvělé výkony byly opět odměněny drobnými dárky pro účinkující, které předaly členky spolupořádající T.O.Bílý zajíc Libochovice. Dobrý oběd, jako ostatně vždy, opět připravila paní Bauerová, majitelka restaurace Pamplona v Libochovicích, a po slavnostním ukončení festivalu, kterého se ujal šerif T.O.Bílý zajíc, se konala již tradiční diskotéka Petra Vrány. Ten svým skvělým výkonem uzavřel celý roztančený den.

Festival pořádalo město Libochovice společně s T. O. Bílý zajíc Libochovice za finančního přispění Ústeckého kraje z Programu podpory regionální kulturní činnosti na rok 2017 Ústeckého kraje. Záštitu nad festivalem si vzali radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová a starostka Libochovic Ing. Jana Holá. Ovšem svoje místo zde mají i sponzoři, tím byl letos opět Skloservis s.r.o., jehož majiteli patří obrovský dík, dále pak T.J. Sokol Libochovice a Pizzerie Pietro Libochovice. Jako vzácný host se přijel podívat Ing. Jaroslav Dubský, předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Ústeckého kraje

Sedmý ročník festivalu Umíme se bavit (www.umimesebavit.bilyzajic.com) skončil, zůstalo po něm mnoho zážitků a mnoho fotografií. Doufejme, že za rok se sejdeme při dalším, osmém ročníku.

autor: Jiří Růzha

 

 

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře: 1

Reagovat na článek »

 
 • Marie Hoferova

  dobry den,rada bych opet chtela podekovat vsem ucinkujicim ,kteri byli opet uzasny,fantasticky ,kdybych mela zlaty kloubouk ,tak ho smekam ,oni jsou moc sikovny jejich vykony jsou neuveritelne a jsem moc rada ze divakum ,kteri je prisli podporit,poslechnout,ze se jim to urcite libylo a odmenili je potleskemod srdicek .Vsem za tuto akci chci vsem podekovat ucastnikum,sponzorum ,divakum ze takove lidicky jim nejsou lhostejny ,pani Ivanka Andrdlova je uzasna,vsem moc dekuji a uz se tesim na dalsi vystoupeni v Libochovicich DEKUJI.

   
   
   
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com