Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

Libochovice – Jirka Mizera připomíná Kryla

 

jirka mizera  V Březnu to bylo 20 let od úmrtí Karla Kryla a letos  12.Dubna by oslavil 70. Vynikající zpěvák, skladatel a básník, výborný výtvarník, pro mnoho lidí ten nejlepší kamarád, se smyslem pro humor, laskavý, přející a život milující člověk. Muž s obrovským rozhledem, kterému po mnoha letech po jeho smrti dáváme v mnoha věcech stále více za pravdu. Po celé republice se v tyto dny konají koncerty a benefice, které jasně ukazují, že lidé na tuto velkou osobnost nezapomněli.

Také v Libochovicích máme kamarády, kteří aktivně vzpomínají. George M. neboli Jirka Mizera svou hrou na kytaru pomáhá k oživení textů a melodií, kterými Kryl po dlouhá léta burcoval v lidech uvědomění. Právě Kryl byl jeden z impulzů proč se Jirka naučil na kytaru hrát. Dnes už si troufne usednout s kytarou před široké obecenstvo a přednést mu svůj repertoár. Před dvěma lety společně s dalším Libochovičákem Davidem Vačiljou uspořádali první koncert s tématikou Karla Kryla v multicentru Horní Beřkovice. Tento koncert nyní s velkým úspěchem zopakovali. Jirka hraje na kytaru a zpívá častěji pro potěchu svých přátel a kamarádů nežli veřejnosti.

vačka

Proto kdo by si rád Jirku poslechl má k  tomu jedinečnou příležitost 12.Dubna v Třebenicích v sále radnice. Při dalším vzpomínkovém večeru. Společně s Jirkou Mizerou vystoupí bratr Karla Kryla Jan Kryl a Jiří

mizera jirka

Beránek. Jirko děkujeme za prezentaci Libochovic a užij si to:-)

Hodnocení článku:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
 

Štítky: , , , , ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com