Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

O své úspory přišla starší žena na Libochovicku.

 

Litoměřickým policistům se podařilo vypátrat ženu, která na sklonku uplynulého roku okradla společně s další zatím neustanovenou ženou seniorku na Libochovicku. Seniorku nejprve oslovila přes otevřené oknu domu s nabídkou zboží. Poté jí požádala o návštěvu toalety v jejím domě, přičemž odvedla pozornost poškozené a umožnila vniknout do domu druhé zatím neznámé ženě, která dům prohledala a odcizila stařence její úspory. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil v těchto dnech 45letou ženu z Brněnska z trestných činů krádežea porušování domovní svobody. Po druhé zatím neznámé ženě intenzivně pátráme a vyzýváme starší osoby k maximální obezřetnosti. Důležité je nevpouštět cizí osoby do svého obydlí!

Jak se chránit před nepoctivci?

 • Buďte opatrní, nevěřte každému, kdo vás za dveřmi požádá o pomoc, například o možnost si zatelefonovat, pomoc při nevolnosti či předání zásilky pro vašeho souseda. Situaci můžete řešit, aniž byste otevírali dveře. Pomoc zprostředkujte například přivoláním souseda nebo sanitky apod. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho obydlí, a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů jak vás okrást. Nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího nevpouštějte do svého obydlí.
 • Mějte důležitá telefonní čísla poblíž vašeho telefonu nebo na dobře viditelném místě.
 • Na dveřích je vhodné uvádět jmenovku v množném čísle např. Novákovi.
 • Zamykejte hlavní vchodové dveře. Pokud bydlíte v přízemním bytě nebo rodinném domku, nezapomínejte zavírat okna, a to i v případě, že jdete třeba jen nakoupit.Další informace naleznete ZDE. 

   

  Nezvaný host

  Nepříjemné překvapení čekalo na majitele rekreačního objektu v chatové oblasti na Libochovicku. Při návštěvě své chaty, zjistil, že jí navštívil nezvaný host. Násilným způsobem vnikl dovnitř a odcizil elektrické nářadí a dalekohled. Způsobenou škodu vyčíslil majitel na více než 4 tisíce korun. Policisté případ šetří jako trestný čin krádeže a porušování domovní svobody.

   

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com