Dnes je 23.5.2024 a svátek má Vladimír
 

Libochovice – krádeže z roku 2011 objasněny

Na základě operativního šetření se podařilo litoměřickým kriminalistům objasnit několik případů vloupání do firemních objektů na Libochovicku, ke kterým došlo v měsíci dubnu 2011. Tehdy neznámý pachatel vnikal násilným způsobem do různých firemních objektů a odnášel vše, co mohl zpeněžit.

V jednom případě dokonce v kancelářích firmy vypáčil trezor, z kterého odcizil finanční hotovost a cennosti za více než 200 tisíc korun. Dobrá práce policistů se nakonec zúročila a stopy je zavedly až k 38letému muži z Prahy. Dotyčný se k činům doznal a okázalo se, že není v tomto oboru nováčkem. Za obdobnou trestnou činnost byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen. Obvinění pro trestný čin krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku za Pražanem putovalo do vězení, kde si již odpykává trest za jinou majetkovou trestnou činnost. Celková škoda je vyčíslena na více než 230 tisíc korun.

 

Vloupání do domu se podařilo objasnit

Až tři roky může strávit za mřížemi 20letý muž, který se vloupal na Libochovicku do rodinného domu. Na počátku února vnikl po přelezení oplocení násilným způsobem do domu a přilehlých kůlen a odcizil motorovou sekačku a starožitné předměty. Dále z domu demontoval a odcizil několik zabudovaných vodovodních baterií. Škoda byla předběžně vyčíslena na více než 14 tisíc korun. Mladík se k činu doznal a část odcizených věcí byla zajištěna. Tento týden policisté na základě zjištěných informací sdělili mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním a poškození cizí věci.

 

Nevydařený lup
Při krádeži benzínu z vozidla byl zřejmě o víkendu vyrušen neznámý pachatel v Libochovicích. V nočních hodinách provrtal palivovou nádrž zaparkovaného vozidla a pohonné hmoty přečerpal do připraveného kanystru, který odnést nestihl a zanechal jej opodál. Majitel vozidla předběžně vyčíslil škodu na 2 tisíce korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Bral kočárek i rybařinu…
Na sklonku uplynulého týdne vnikl neznámý pachatel do sklepa obytného domu v Libochovicích. Cílem jeho výpravy byl dětský kočárek a autosedačka, ale také rybářské vybavení. Škoda je vyčíslena na více než 30 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli pátrají.

nprap. Pavla Kofrová

Hodnocení článku:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...
 

Štítky: , , ,

Komentáře

Zatím bez komentáře.
 • Reagovat na článek
   
  Your gravatar
  Jméno
   
   
   
   
   
 
Libochovické listy.cz v mobilu

Bleskové zpravodajství již brzy ve vašem mobilním telefonu.

Reklama na Libochovické listy.cz

Informace o možnostech inzerce vám rádi poskytneme na emailové adrese.

redakce@polabskenoviny.cz

Vaše zprávy

Posílejte vaše články, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

redakce@polabskenoviny.cz

 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com